Yeşil Şehirler Vizyonumuz

Erus Group, dünyanın her yerinde doğayı şehre yeniden kazandırma konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

Neden yeşil şehirler?

Şehirlerdeki yeşil alanlar maalesef yok oluyor. Kentsel alanların yaklaşık %70’i imarlı ve betonlaşmış durumda. Oysa yeşil alanlar, yaz mevsiminde şehirlerin serinlemesini sağlar, sel riskini azaltır, zihinsel ve fiziksel sağlığı artırır. Yeşil alanlar sosyal etkileşime de katkıda bulunarak, konutların ve ofislerin değerlerini artırır.

Şehirlerin geleceği yeşil alanlardadır.

2030 yılına kadar dünya nüfusunun %60’ından fazlası şehirlerde yaşıyor olacak. Bu oran, şehir topluluklarımız için devasa bir risk yaratıyor. Şehirler büyük ölçekli sosyal, ekonomik ve çevresel zorluklar yaşamaya başladılar bile. Bu durum herkese, daha dayanıklı şehirler inşa etme, zihinsel ve fiziksel olarak daha sağlıklı nesiller yetiştirme ve daha yeşil şehirler tasarlayarak herkes için daha refah bir gelecek yaratma fırsatını sunuyor.

Park Plus

Şehir mobilyaları ve çocuk oyun alanlarını hayata geçiren Park Plus, ‘Birlikte Mutluyuz’ sloganı ile çocukların gelişimine katkıda bulunan ve onları mutlu edecek alanlar yaratıyor. Park Plus, sektörde öncü olmaya devam edecek.

Yeşil alanlar yaratıyoruz.

ERUS Group’un peyzaj mimarları, insanları birbirine ve doğaya bağlayan ortamlar tasarlar. Herkese uygun alanlar yaratmak için hayranlık uyandıran tasarımı, doğal ekosistemlerle harmanlar. Gelin, birlikte daha yeşil, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir şehirler inşa edelim.

Fatih Başçı
Başkan